Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do tegorocznego WordCampa. Jeśli nie wiesz jeszcze nic na ten temat, to najwyższa pora to nadrobić – z tego maila dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o najważniejszej imprezie dla miłośników WordPressa.
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku WPzen został patronem medialnym tego wydarzenia.
Tylko do 26 maja motyw premium WooHoo do pobrania ZA DARMO! Zobacz więcej →
Czym są WordCampy?
WordCamp to nazwa odbywających się na całym świecie konferencji dla miłośników WordPressa. Można nazwać je „oficjalnymi”, gdyż organizowane są pod patronatem WordPress Foundation, która jest odpowiedzialna za rozwój WordPressa. Nakłada to na organizatorów szereg obowiązków, dzięki czemu tego typu imprezy są zawsze organizowane na najwyższym poziomie.
Tegoroczny lubelski WordCamp jest już ósmą polską edycją tej konferencji. Zasadnicza część imprezy odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Hotelu Victoria, a dzień wcześniej zainteresowane osoby mogą wziąć udział w Contributor Day, do czego gorąco zachęcam.
Czy znajdzie się tam coś dla mnie?
Jasne! Zerknij na program konferencji i przekonaj się, że wśród 30 prelekcji każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
W tym roku ogranizatorzy zrezygnowali z klasycznego podziału prezentacji na ścieżki tematyczne, a zamiast tego podzielili je na grupy odbiorców:
- dla wszystkich – tego chyba nie trzeba tłumaczyć ;),
- dla programistów – prelekcje przeznaczone dla osób tworzących strony z wykorzystaniem WordPressa (wbrew pozorom nie chodzi tylko o programistów),
- dla blogerów – prelekcje skierowane do osób prowadzących własne strony w Internecie; nie przestrasz się jednak nazwy „bloger”, bo tematy prezentacji są bardziej ogólne; tych prezentacji jest najmniej, ale to dlatego, że większość tematów znalazła się w grupie „dla wszystkich”.
W tym roku po raz pierwszy w ramach WordCampa odbędzie się seria warsztatów, w trakcie których w praktyczny sposób będzie można nauczyć się czegoś od osób, które na codzień zajmują się tworzeniem stron z wykorzystaniem WordPressa. Sesji warsztatowych będzie aż pięć, ale niestety będą się one odbywały w tym samym czasie co prezentacje.
Więcej na ten temat znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy.
Kto może wziąć udział w WordCampie?
Każdy! Naprawdę. Jeśli stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki i WordPress jest dla Ciebie wciąż jedną wielką tajemnicą, to na pewno będziesz mieć okazję do pogłębienia swojej wiedzy oraz do wyboru właściwego kierunku swojej dalszej przygody z tym CMSem. Jeśli natomiast jesteś ekspertem (a przynajmniej tak Ci się wydaje ;)), to na pewno znajdziesz tam osoby, z którymi wymienisz się doświadczeniami i uwagami, a może jeszcze nauczysz się czegoś nowego.
A w sobotę w godzinach wieczornych odbędzie się impreza, w trakcie której w nieco luźniejszej atmosferze można porozmawiać na tematy niekoniecznie związane tylko z WordPressem.
Ile to kosztuje?
Mimo że WordCamp jest przedsięwzięciem niekomercyjnym (organizatorzy na nim nie zarabiają), to koszty organizacji takiej imprezy nie są małe. Dlatego też wstęp na konferencję wymaga kupienia wejściówki, która w tym roku kosztuje 170 złotych i obejmuje wstęp na konferencję, warsztaty i Contributor Day dla jednej osoby, lunch, przekąski i napoje w czasie trwania całej konferencji, wstęp na imprezę towarzyszącą, a także koszulkę.
Bilety można kupić na stronie konferencji. Trzeba się jednak śpieszyć, bo nie zostało ich już wiele.
Wciąż masz wątpliwości?
Zobacz moją relację z warszawskiego WordCampa
|